Denizli Evden Eve Nakliyat +90 532 371 53 14   +90 538 741 12 29   +90 546 271 09 00  
Denizli Nakliye Firmaları | Koçoğlu Nakliyat

Denizli Evden Eve Nakliyat Önemi

Koçoğlu Nakliyat olarak nakliye fiyatı talebinde bulunacak kişi ve kurumlara tavsiyelerimiz şunlardır:

A) Nakliye fiyatı talebinde bulunurken dikkat edilecekler:
1. Nakliyeniz için kendi kafanızda iki tarih belirleyiniz. Bunlardan ilki normal zamanda rahat taşıma yapabileceğiniz, ikincisi son ve acil tarih (herhangi bir aksilik olası durumunda)
2. Nakliye fiyat talebinizi mümkün olduğu kadar detaylı olarak anlatınız.
3. Nakliyesini yaptırmak istediğiniz malzemeleri detaylı olarak listeleyip açıklama yapınız.
4. İrtibat bilgilerinizin ve e-postanızın aktif olmasına dikkat ediniz.
5. Nakliye fiyat talep ve içeriklerinin sorumluluğu sahibine aittir.

B) Nakliyat firması seçerken dikkat edilecekler:
Evden Eve Nakliyat1. Nakliyenizi yapmak için sizi arayan firmaları not alıp listeyiniz. Acele karar vermeyiniz.

UCUZ NAKLİYE KALİTELİ NAKLİYE DEĞİLDİR. UNUTMAYINIZ.

2. Eşyanız için mutlaka ekspertiz isteyiniz. Gelen ekspertize taşıma esnasındaki isteklerinizi detaylı olarak anlatınız.
3. Vaktiniz varsa size iyi teklif veren nakliyat firmalarının adreslerini mutlaka ziyaret ediniz ve firma ve elemanları ile araçları hakkında bilgi edininiz.
4. Nakliyat firmalarının kendi özel nakliyat sözleşmelerinin savcılık ve mahkemeler tarafından kabul edilen bir belge olmadığını unutmayınız. Kanuni yönden bir bağlayıcılığı yoktur. Sadece nakliye işinin o firma ile görüşüldüğünü belirler.
5. Nakliyeniz için mutlaka sigorta yaptırınız. Yaptıracağınız sigortanın kapsamını incelemeyi unutmayınız. Nakliyat sigortaları özellikle evden eve nakliyat alanında yetersizdir. Çünkü sigorta şirketleri ev eşyası ancak nakliye esnasında nakliye aracının kaza v.b durumları için sigorta yaparlar. Yoksa ev eşyasının kırılması, v.b durumları için sigortası gibi bir durum yoktur.
6. Firma geçmişini ve referanslarını mutlaka isteyiniz. Hatta istemekle kalmayıp referanslardan bir kaçını mutlaka arayınız.
7. Firmanın her hangi bir birliğe üye olup olmadığını sorunuz.
8. Firmadan nakliye yapabilmesi için gereken belgelere sahip olup olmadığı hakkında bilgi edininiz ve belgeyi görmek isteyiniz. ÖRNEK: EVDEN EVE NAKLİYAT İÇİN K3 BELGESİ İSTEYİNİZ
9. Kamyon, kamyonet v.b firma araçlarının üzerinde firma yazısı olup olmadığına dikkat ediniz.
10. Nakliye firmasının elemanlarının firmaya kayıtlı olup olmadığı hakkında bilgi edininiz.
11. Nakliye firması ile anlaşmışsanız kaparo vermek zorunluluğu diye bir zorunluluk yoktur. Ancak nakliyat firması kaparo istemekte ısrarcı ise bu kaparonın karşılığında mutlaka bir tahsilat makbuzu alınız. Kaşeli ve imzalı olmasına dikkat ediniz. Kaparo miktarı tüm nakliye bedelinin %10 u asla geçmesin.
12. Firmaya internetten ulaşmışsanız ve sizden kaparo istiyorsa asla ve asla hiçbir şekilde firmayı görmeden kaparo ya da para göndermeyiniz.
13. İlk tercihiniz daima nakliyeden sonra parayı nakit elden vermek olsun. Tabiki bunun karşılığında fatura ya da tahsilat makbuzu istemeyi unutmayınız.

Son Yazılar

Etiketler